NASZE USŁUGI

Czyste Powietrze program wsparcia

CZYSTE POWIETRZE
Weź dofinansowanie na wymianę starego pieca i ocieplenie domu
so3a
Program dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

We wrześniu 2018 ruszył rządowy program ,, Czyste Powietrze”, który potrwa do 2029. Jest on pierwszym ogólnopolskim programem dopłat do wymiany starych pieców.

Skierowany jest on dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Jego głównym zadaniem jest walka ze smogiem poprzez wymianę nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe, na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy m.in: pompy ciepła, kocioł gazowy kondensacyjny, kocioł olejowy czy ogrzewanie elektryczne.

Dla kogo? 

Dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Na co? 

Dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Ile? 

Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania
i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

Czyste Powietrze w liczbach

Wszystkich złożonych wniosków

372.780 szt.

Dofinansowanie z wniosków

6.285.020.752 zł

Podpisane umowy

293.324 szt.

Dofinansowanie z umów

4.825.481.866 zł